Znajdź kredyt bankowy, użyj wyszukiwarki kredytów gotówkowych i konsolidacyjnych:
i korzystając z kalkulatora kredytu znajdź najlepszy kredyt, w tym bez konta lub bez zaświadczeń - przejdź na wskazaną stronę, podaj kwotę, okres spłaty i rodzaj rat i wyszukaj najlepsze kredyty bankowe.
A poniżej także wybrane pożyczki pozabankowe.
Kredyty i pożyczki wyszukiwarka zawiera 17 pożyczek, minimalna kwota rozpoczyna się od 100 PLN, maksymalna kwota dochodzi do 150000 PLN, więcej informacji w szczegółowym opisie.
Interesujący wpis? Podziel się z innymi:
👉na Facebook, blogu, forum lub grupie dyskusyjnej:
Wandoo: Wandoo oferuje swoim klientom szybkie i wygodne pożyczki nawet do 10 000 PLN na okres 30 dni. Atutem firmy jest też wykorzystanie nowoczesnych technologii co sprawia, że proces pożyczkowy jest szybki, sprawdź opinie o Wandoo. => Wandoo Kredyty i pożyczki wyszukiwarka
Kuki: Kuki.pl to szybka pożyczka a do jej uzyskania wystarczy, że masz ważny dowód osobisty, aktywny telefon komórkowy i jesteś posiadaczem rachunku bankowego w Polsce oraz jesteś osobom w wieku 20 - 75 lat. Sprawdź opinie o Kuki, 🔥a teraz pierwsza pożyczka Kuki gratis od 3000 zł do nawet 5000 zł - uwaga, w ramach promocji ważna jest kwota z wniosku. A dzięki usłudze Blue Cash i Kontomatik dla większości banków Kuki może działać 24/7. => Kuki Kredyty i pożyczki wyszukiwarka
Finbo: Finbo oferuje szybkie, wygodne i korzystne pożyczki krótkoterminowe (też promocja Finbo). Otrzymanie pożyczki od Finbo możliwe jest nawet w ciągu 15 minut od momentu uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej w przypadku gdy posiadasz konto jest w jednym z banków, z którym współpracuje Finbo. Finbo to też możliwość przedłużenia spłaty okresu pożyczki, dodatkowo wygodna, szybka i łatwa rejestracja dostępna przez całą dobę! A w okresie promocji Finbo pierwsza pożyczka bez opłat - sprawdź zasady promocji Finbo! => Finbo Kredyty i pożyczki wyszukiwarka
Czy wnioskując o kredyt gotówkowy muszę być klientem banku?
Zdecydowanie nie, możesz wnioskować o kredyt gotówkowy w dowolnym banku, który ma w ofercie kredyty gotówkowe dowolnego przeznaczenia, również nie będąc klientem tego banku. Jeśli jednak chcesz, aby formalności zostały ograniczone do minimum, a Twój wniosek został szybko zweryfikowany, to warto rozpocząć od złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadasz konto osobiste.
Wnioskując o kredyt gotówkowy należy zawsze liczyć się z tym, że bank sprawdzi historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Zazwyczaj tak jest, jednak w niektórych przypadkach bank może zaniechać sprawdzenia BIK-u, np. jeśli kwota kredytu gotówkowego nie jest wysoka, a współpraca z bankiem układa się wzorcowo.
Jeśli jednak wnioskujesz o kredyt gotówkowy w obcym banku (tj. innym niż masz konto osobiste), to co do za zasady należy liczyć się z tym, że weryfikacja w BIK zostanie przeprowadzona.
Od czego zależy zdolność kredytowa?
Ubiegając się o kredyt bankowy czy przeglądając oferty możesz spotkać się z pojęciem zdolności kredytowej. Czy jest więc zdolność kredytowa i od czego zależy. Zdolność kredytowa / rating to ocena wiarygodności kredytowej. Na jej podstawie ocenia się komu i za ile pożycza się pieniądze albo komu lepiej nie pożyczać pieniędzy. Jeżeli udasz się do banku, to pracownik na podstawie przeprowadzonego z Tobą wywiadu, danych i zaświadczeń, które uzyska od Ciebie, wyliczy Twoją zdolność kredytową (Twój rating).
Oczywiście algorytm i wpływ poszczególnych czynników na ostatecznych wynik może być różny dla każdego z banków, ale powszechnie wiadomo o czynnikach, które mogą obniżyć lub podnieść zdolność kredytową. Są nimi:
- wysokość dochodów - im więcej, tym lepiej
- stałość dochodów - wyżej premiowane będą osoby zatrudnione na umowę o pracę i pracujące kilka lat w jednej firmie, niż osoba na okresie próbnym, nawet jeśli ma wyższe dochody
- historia kredytowa - czy masz kredyty (albo już spłacone) i jak je spłacasz. Oczywiście najlepiej nie mieć żadnych zaległości. Powszechnie wiadomo, że lepiej mieć spłacony kredyt z dobrą historią niż być czystą tablicą - w pierwszym przypadku bank wie, że jesteś wiarygodnym kredytobiorcą, w drugim nie wie o Tobie nic
- stan cywilny - wyżej osoby są osoby pozostające w stałym związku z rodziną
- wiek - najlepiej być osobą w średnim wieku
- posiadanie oszczędności - najlepiej jeśli je masz i możesz to bankowi udowodnić
- zabezpieczenia - jeśli kredytem chcesz finansować np. zakup pojazdu i zakupiony pojazd może stanowić zabezpieczenie kredytu, to powinno ułatwić uzyskanie środków
Ze zdolnością kredytową bezpośrednio związany jest tzw. scoring czyli coś co nie określa Twojej zdolności kredytowej (na to mają wpływ Twoje dochody i zobowiązania), ale określanie przez bank ryzyka, że spłacisz zobowiązanie. Im ryzyko jest wyższe, tym kredyt będzie dla Ciebie droższy.
Część wymienionych powyżej czynników wchodzą do tzw. modelu scoringowego na podstawie którego pożyczkodawca (bank) szacuje, czy jesteś (potencjalnie) dobrym klientem, czy pożyczyć Ci pieniądze i za ile.
Jeśli jesteś klientem z ulicy, to bank do oceny Twojej wiarygodności wykorzysta część cech wymienionych już powyżej:
- Płeć
- Wiek
- Wykształcenie
- Zawód/stanowisko w firmie
- Sektor gospodarki
- Forma zatrudnienia/prowadzenia działalności
- Okres zatrudnienia/prowadzenia działalności
- Stan cywilny
Jeżeli jesteś już klientem banku X, to bank ten do budowy modelu scoringowego wykorzysta dane, które zgromadził na Twój temat podczas współpracy:
- Okres posiadania rachunku
- Liczba aktywnych rachunków
- Średnie/maksymalne/minimalne salda rachunków
- Średnie obroty
- Liczba i kwoty wykonywanych transakcji
- Rodzaj wykonywanych transakcji
- Występowanie opóźnień w spłacie i ich wielkość
- Występowanie i wielkość przekroczeń przyznanego limitu
- Poziom wykorzystania limitu
Nie bez kozery więc starając się o kredyt w banku, w którym masz rachunek, warto mieć dobrą historię współpracy z bankiem.
Co zabrać do banku udając się po kredyt lub pożyczkę?
Udało Ci się przejrzeć oferty w internecie, znaleźć kredyt gotówkowy albo kredyt hipoteczny, który Cię interesuje. Część formalności dopłenisz online. Jednak w niektórych przypadkach, może być konieczna wizyta w banku - informacje takie uzyskasz od pracownika banku, przypominamy, że ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych daje możliwość złożenia wniosku online albo wypełnienia formularza kontaktowego.
Udając się do banku zabierz:
- dokument tożsamości - koniecznie dowód osobisty, jeżeli posiadasz prawo jazdy czy paszport, to także je ze sobą zabierz
Dokument tożsamości to absolutne minimum, bez dokumentu w ogóle nie masz po co wybierać się do banku (albo jedynie w celach informacyjnych).
Inne dokumenty - to ustalisz podczas rozmowy, mogą (ale nie muszą) być potrzebne:
- zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów - jeżeli do wniosku kredytowego wymagany jest taki dokument, albo bank zażądał go, to należy go zabrać. Niestety często banki wymagają aby zostało to wypełnione na ich szablonie, to przyjście z takim zaświadczeniem do banku pozwoli poznać Twoją zdolność kredytową, ale mogą też wystarczyć wyciągi bankowe - przejdź do kolejnego punktu
- wyciągi bankowe: jeżeli starasz się o kredyt gotówkowy, to zazwyczaj zamiast zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach wystarczą wyciągi bankowe za określony okres (najczęściej od 3 do 6 miesięcy). Wyciąg może być niepotrzebny, jeżeli starasz się o kredyt w banku, na konto którego wpływa Twoje wynagrodzenie. Zobacz też: jak zrobić wyciąg z konta bankowego?
- PIT za poprzedni rok (ze stemplem z US), jeśli jesteś zatrudniony na umowę zlecenie lub umowę o dzieło
- zaświadczenia związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, jeżeli taką prowadzisz i informacje o dochodach (najlepiej PIT ze stemplem z US)
Wymieniliśmy dokumenty, które mogą, ale nie muszą być potrzebne. Absolutne minimum to dokument tożsamości ze zdjęciem. Inne, na przykład wyciągi bankowe, możesz wygenerować również na miejscu, przy pracowniku banku.