Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę

Negatywna decyzja kredytowa - Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony! Sprawdź przyczyny odrzucenienia wniosku o pożyczkę oraz najczęściej popełniane błędy.

Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę

Niepoprawne dane / niedokończony wniosek

Niepoprawne dane to najczęstszy powód odrzucenia wniosku o pożyczkę - składając wniosek wpisz poprawne dane. Pamiętaj, że wypełniając wniosek należy je wprowadzić w pełnym brzmieniu bez zdrobnień - Katarzyna, Kaśka, Kasia, Kasiula - dla Ciebie to to samo imię, ale nie dla systemu. Podobnie z adresem: al. J. Pawła II, aleja J. Pawła II, aleja Jana Pawła II - w każdym przypadku to ten sam adres, ale system pożyczkowy może go zweryfikować inaczej.

Dokończ wniosek - ubiegając się o pożyczkę nie zapomnij o dokończeniu wniosku. Wniosek zostanie odrzucony, a Ty otrzymasz decyzję negatywną jeśli nie nastąpi proces weryfikacji - jeśli jesteś nowym klientem pamiętaj o wykonaniu przelewu weryfikacyjnego (w zależności od wymagań na 1 zł / 1 grosz), albo o skorzystaniu z Kontomatik lub Instantor jeśli firma pożyczkowa udostępnia te metody weryfikacji.

👉Niepoprawne dane, co robić❓ Pamiętaj, że chodzi o pożyczkę dla Ciebie, więc nie spiesz się i poświęć kilka dodatkowych minut, aby mieć pewność, że wprowadzone przez Ciebie dane będą poprawne.

Złe wpisy w bazach

Innym powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę jest zły BIK, złe bazy itp. - czyli zła historia kredytowa. Warto wiedzieć, że BIK / BIG / KRD czy ERIF jedynie przyjmują, przechowują oraz udostępniają informacje kredytowe o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców, a za ich poprawność odpowiada pożyczkodawca.

👉Złe wpisy w bazach, co robić❓ Rozwiązaniem mogą być tzw. pożyczki dla zadłużonych dla których nie jest sprawdzana przynajmniej jedna z baz:

To jedynie doraźne rozwiązanie i należy terminowo regulować swoje zobowiązania aby nie znaleźć się we wszystkich bazach i całkowicie zamknąć możliwość finansowania.

Zbyt dużo wniosków

Z poprzednim akapitem ściśle powiązany jest bieżący. Składając wnioski, szczególnie dla pożyczek z BIK, warto wiedzieć, że zbyt dużo wniosków złożonych w tym samym czasie może negatywnie wpłynąć na ocenę Twojej zdolności kredytowej, gdyż jeśli starasz się o finansowanie w wielu instytucjach finansowych i w każdej z nich otrzymujesz odmowę, to może to wpłynąć na kolejne negatywne decyzje kredytowe❗

👉Zbyt dużo wniosków - co robić❓ Przejrzyj różne oferty pożyczek, nie składaj wniosków licząc na to, że gdzieś się może uda, ale wybierz te, w których masz największe szanse na finansowanie, czyli na otrzymanie pożyczki. Podejdź realnie do osiąganych przez Ciebie dochodów oraz do wysokości kwoty pożyczki i okresu spłaty - skorzystaj np. używając kalkulatora pożyczek, rozważ też pożyczki ratalne.

Brak zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej to częsty powód odrzucenia wniosku o pożyczkę! Jednym ze sposobów na szybką weryfikację zdolności kredytowej jest Instantor lub Kontomatik. Warto też wiedzieć, że Kontomatik i Instantor nie tylko oceniają zdolność kredytową, ale także weryfikują i potwierdzają tożsamość pożyczkobiorcy - jest to ✅jeden z najszybszych sposób na otrzymanie finansowania w ramach pożyczki, oczywiście pod warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Innym sposobem weryfikacji zdolności kredytowej jest wyciąg z konta bankowego, zazwyczaj pożyczkodawcy wymagają wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące.

🦉Co obniża Twoją zdolność w oczach pożyczkodawcy:

 • inne kredyty lub pożyczki;
 • karty kredytowe;
 • zbyt duże wydatki
 • zbyt duże koszty utrzymania;

👉Brak zdolności, co robić❓ A może pożyczka na raty? Dłuższy okres spłaty, to niższa rata, a co za tym idzie twoje dochody będą mogły być niższe.

Brak stałego miejsca zamieszkania

Większość pożyczek, które znajdziesz w serwisie to oferty online - możesz o nie wnioskować z dowolnego miejsca. Inaczej jest dla pożyczek z obsługą domową - w tym przypadku musisz wskazać rzeczywiste miejsce zamieszkania, czy rachunku wystawionego na Twoje imię i nazwisko. W tym przypadku warto też wspomnieć, że adres zamieszkania (fizycznego) i adres zameldowania (z dowodu), to mogą być dwa różne adresy!

👉Brak stałego miejsca zamieszkania - co robićPożyczki z obsługą domową to rozwiązania skierowane głównie do osób starszych. Spróbuj więc złożyć wniosek o pożyczkę online - co prawda nie gwarantuje to jej otrzymania, ale na pewno podnosi szanse.

Tylko jedna pożyczka

W ramach pożyczek pozabankowych należy kierować się zasadą tylko jedna pożyczka w tym samym czasie. Inną kwestią jest wykorzystany limit pożyczkowy, przykładem jest Vivus - firma przyznaje Ci kwotę X zł, ale korzystasz tylko z części środków - w takim przypadku możesz wnioskować o kolejne finansowanie. To samo dla 💳 Kupuj Teraz - jeżeli spłacisz część zobowiązania, to możesz otrzymać kolejne płatności kartą.

🦉Pamiętaj też, że za różnymi stronami www, nierzadko wyglądającymi również zupełnie inaczej, mogą kryć się te same firmy (albo które zostały przejęte). Powyżej wspomnieliśmy o Vivus, Vivus przejął Zaplo - posiadając pożyczkę w Vivus lub Zaplo, prawdopodobnie nie uda Ci się otrzymać finansowania w ramach drugiego z nich/

👉Tylko jedna pożyczka, co robić❓ Sprawdź czy w danej firmie możesz mieć więcej niż jedną pożyczkę na raz. Uwaga na 😷koronawirusa - sytuacja zmienia się dynamicznie, a więc i zasady udzielania więcej niż jednej pożyczki również mogą się zmieniać❗

Złe wiek

Składając wniosek o pożyczkę koniecznie sprawdź wymagany wiek pożyczkobiorcy. Zawsze należy być osobą pełnoletnią - pożyczki od 18 lat, ale nierzadko często pożyczkodawcy stawiają inne wymagania, czego przykładem są pożyczki od 19 lat albo pożyczki od 21 lat.

Oczywiście osoba w wieku 21 lat spełnia warunek niezbędny do uzyskania pożyczki dla 18-latków, zwracamy jednak uwagę, że w drugą stronę to już nie działa i może być powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę. Zwrócić też uwagę na górny limit wieku (od - do), na naszych stronach możesz znaleźć także pożyczki bez górnego limitu wieku nazywane również pożyczkami dla seniorów.

🦉Informacje o limitach wiekowych znajdziesz w naszych zestawieniach oraz na stronach pożyczkodawców.

👉Niewłaściwy wiek, co robić❓ Niestety nie da się z tym zrobić, jedynie wniosek u innego pożyczkodawcy. Przeglądając pożyczki może nasunąć Ci się pytanie: pożyczki od 20 lat, a Ty widzisz np. ratalna, od 18 do 75 lat - jest tutaj wszystko ok, będąc w wieku 20 lat spełniasz warunki otrzymania pożyczki dla 18-latków.

Inne powodu odrzucenia wniosku

Czy to wszystko? Na pewno nie, ale ilu pożyczkodawców i pożyczkobiorców, tyle decyzji kredytowych, niestety w części również decyzji negatywnych. Niektórzy pożyczkodawcy podzielą się informacją o powodach odrzucenia wniosku albo wydania decyzji negatywnej, inni niestety nie, a powody dla któych nie udzielą pożyczki pozostaną nieznane.

Pamiętaj, aby składając wniosek przynajmniej dwa razy sprawdzić poprawność danych oraz wymogów stawianych przez pożyczkodawcę - a jeśli ich nie spełniasz - spróbuj znaleźć innego. Zachęcamy też do dyskusji na ten temat, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi Czytelnikami - wybrane komentarze mogą zostać dodane do treści artykułu.

Bez jednej bazy

Sprawdź pożyczki, dla których przynajmniej jedna z baz (BIK, BIG, KRD lub ERIF) nie będzie sprawdzana:

 Smart Pożyczka

🦉promocja❗
RRSO 0%

Pierwsza gratis
Od 19 do 73 lat
Ile od Smart Pożyczka

200 - 10 000 zł

✅ bez BIK, bez BIG, bez ERIF
Spłata w

30 dni

Przedłużenie spłaty: Tak, ale tylko w przypadku pierwszej, promocyjnej pożyczki

 LendON

RRSO 513.72%

Od 21 do 75 lat
Ile od LendON

500 - 6 000 zł

✅ bez ERIF
Spłata w

30 dni

Przedłużenie spłaty: zaloguj się i sprawdź w profilu klienta

 Prestito

RRSO od 0%

Pierwsza gratis
Od 21 do 80 lat
Ile od Prestito

1000 - 3000 zł

✅ bez KRD, bez ERIF
Spłata w

40 dni

 Mikrokasa

RRSO 1053.79%

Od 18 do 75 lat
Ile od Mikrokasa

200 - 3000 zł

✅ bez KRD, bez ERIF
Spłata w

30 dni

 Finbo

RRSO od 0%

Pierwsza gratis
Od 20 do 75 lat
Ile od Finbo

500 - 15 000 zł

✅ bez KRD, bez ERIF
Spłata w

30 dni

Przedłużenie spłaty: możliwość przedłużenia spłaty okresu - zadzwoń do Finbo

 Smartney

RRSO 15.32%

Od 23 do 70 lat
Od Smartney

3000 - 60 000 zł

✅ bez ERIF
Na ile od Smartney

6 - 72 miesięcy

Przedłużenie spłaty: pożyczka konsolidacyjna Smartney
Zobacz też: kod rabatowy Smartney.

 Smartney

RRSO 15.32%

Od 23 do 70 lat
Od Smartney

3000 - 60 000 zł

✅ bez ERIF
Na ile od Smartney

6 - 72 miesięcy

Przedłużenie spłaty: pożyczka konsolidacyjna Smartney
 • 🚩Skrócona procedura składania wniosku❗: Krótki wniosek
  Przejdź na stronę i wypełnij krótki formularz, a konsultant Smartney skontaktuje się z Tobą, aby porozmawiać na temat interesującej Cię oferty.
 • Vivus

  RRSO 819.12%

  Od 19 do 78 lat
  Od Vivus

  100 - 7500 zł

  ✅ bez KRD
  Na ile od Vivus

  1 - 30 dni

  Przedłużenie spłaty: pierwszą pożyczkę Vivus możesz przedłużyć dwa razy o 30 dni

   Vivus

  🦉promocja❗
  RRSO 0.00%

  Od 19 do 78 lat
  Od Vivus

  100 - 3000 zł

  ✅ bez KRD
  Na ile od Vivus

  1 - 61 dni

  Przedłużenie spłaty: pierwszą pożyczkę Vivus możesz przedłużyć dwa razy o 30 dni
  Promocja Vivus
  🚩Pierwsza za darmo

   ExtraPortfel

  RRSO 1915.52%

  Od 21 do 70 lat
  Ile od ExtraPortfel

  500 - 6 000 zł

  ✅ bez BIK, bez BIG
  Spłata w

  30 dni

   PKO BP

  RRSO 7.45%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od PKO BP

  1501 - 200 000 zł

  Na ile

  2 - 96 miesięcy

   PKO BP

  RRSO 12.90%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od PKO BP

  od 1500 zł

  Na ile

  2 - 96 miesięcy

   PKO BP

  RRSO 12.90%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od PKO BP

  1500 - 200 000 zł

  Na ile

  2 - 24 miesięcy

   PKO BP

  RRSO 8.04%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od PKO BP

  od 500 zł

  Na ile

  2 - 120 miesięcy

   PKO BP

  RRSO 12.90%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od PKO BP

  1501 - 200 000 zł

  Na ile

  2 - 96 miesięcy

   PKO BP

  RRSO 2.80%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od PKO BP

  kwota z wniosku

  Na ile

  zgodnie z umową

   Profimo

  RRSO 111.80%

  Od 28 do 84 lat
  Ile od Profimo

  1500 - 4000 zł

  ✅ bez BIG, bez KRD, bez ERIF
  Spłata w

  15 - 18 miesięcy

   PożyczkaPLUS

  RRSO od 0%

  Pierwsza gratis
  Od 19 do 73 lat
  Ile od PożyczkaPLUS

  500 - 10000 zł

  ✅ bez BIK, bez BIG
  Spłata w

  30 - 35 dni

  Przedłużenie spłaty: Spłatę pożyczki możesz przedłużyć 1 raz

   TAKTO Finanse

  RRSO 74.76%

  Od 18 do 75 lat
  Ile od TAKTO Finanse

  1000 - 10 000 zł

  ✅ bez BIK
  Spłata w

  40 miesięcy

   AlfaKredyt

  RRSO 479.48%

  Od 21 do 75 lat
  Ile od AlfaKredyt

  500 - 6 000 zł

  ✅ bez KRD, bez ERIF
  Spłata w

  30 dni

  Przedłużenie spłaty: szczegóły na Twoim profilu, zaloguj się i sprawdź!

   LendUP

  RRSO 82.86%

  Od 18 do 80 lat
  Ile od LendUP

  500 - 15 000 zł

  ✅ bez BIK, bez ERIF
  Spłata w

  6 - 36 mies.

  Przedłużenie spłaty: odroczenie spłaty jednej raty, obniżenie dwóch rat o 50% lub spłatę raty punktami

   Wandoo

  🦉promocja❗
  RRSO 0%

  Pierwsza gratis
  Od 20 do 72 lat
  Ile od Wandoo

  100 - 8 000 zł

  ✅ bez KRD, bez ERIF
  Spłata w

  30 dni

  Przedłużenie spłaty: zaloguj się do Wandoo i skorzystaj z przedłużenia spłaty pożyczki albo refinansowania

   BNP Paribas

  RRSO 12.40%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od BNP Paribas

  1000 - 200 000 zł

  Na ile

  120 miesięcy

   BNP Paribas

  RRSO 13.75%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od BNP Paribas

  1000 - 200 000 zł

  Na ile

  6 - 120 miesięcy

   BNP Paribas

  RRSO 3.29%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od BNP Paribas

  kwota z wniosku

  Na ile

  zgodnie z umową

   Provident

  RRSO 137.20%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Ile od Provident

  500 - 15 000 zł

  ✅ bez BIK, bez BIG, bez KRD, bez ERIF
  Spłata w

  3 - 24 miesięcy

  Przedłużenie spłaty: możliwa okresowa przerwa w spłacie

   Szybka Gotówka

  RRSO 133.00%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od Szybka Gotówka

  400 - 5000 zł / 400 - 15 000 zł

  ✅ bez BIG, bez ERIF
  Na ile od Szybka Gotówka

  7 - 65 dni / 7 - 65 dni

  Przedłużenie spłaty: możliwość refinansowania pożyczek na okres 7 lub 30 dni
  Zobacz też: kod rabatowy Szybka Gotówka.

   FENIKO

  RRSO od 0%

  Pierwsza gratis
  Od 20 do 75 lat
  Ile od FENIKO

  300 - 3000 zł

  ✅ bez BIK, bez BIG, bez ERIF
  Spłata w

  1 - 6 miesięcy

   Pekao

  RRSO 6.15%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od Pekao

  1000 - 2999 zł / 3000 - 10 000 zł

  Na ile

  3 lata / 8 lat

   Pekao

  RRSO 8.97%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od Pekao

  do 200 000 zł

  Na ile

  10 lat

   Pekao

  RRSO 3.35%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od Pekao

  do 300 000 zł / od 300 001 zł

  Na ile

  30 lat / 30 lat

   Pekao

  RRSO 8.07%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Od Pekao

  do 200 000 zł

  Na ile

  10 lat

   Zaplo

  RRSO 247.80%

  Od 21 do 75 lat
  Ile od Zaplo

  1 000 - 10 000 zł

  ✅ bez KRD
  Spłata w

  3 - 6 miesięcy

  Przedłużenie spłaty: możliwe o 1 miesiąc

   Rodzinne Pożyczki

  RRSO 231%

  Od 19 do 71 lat
  Ile od Rodzinne Pożyczki

  300 - 7000 zł

  ✅ bez ERIF
  Spłata w

  30 - 45 dni

  Przedłużenie spłaty: tak, spłacając kwotę kosztów widniejących w Profilu Klienta, pierwszą chwilówkę tylko raz

   SuperGrosz

  RRSO 78.07%

  Od 21 lat - bez górnego limitu
  Ile od SuperGrosz

  1000 - 15 000 zł

  ✅ bez KRD, bez ERIF
  Spłata w

  4 - 48 miesięcy

   Profi Credit

  RRSO 90.21%

  Od 23 do 80 lat
  Ile od Profi Credit

  1000 - 25 000 zł

  ✅ bez BIK
  Spłata w

  6 - 36 mies.

   Miloan

  RRSO 1915.52%

  Od 22 do 75 lat
  Ile od Miloan

  500 - 5000 zł

  ✅ bez ERIF
  Spłata w

  30 dni

  Przedłużenie spłaty: 7,14 lub 30 dni

   Saverium

  RRSO 11.87%

  Od 18 lat - bez górnego limitu
  Ile od Saverium

  100 - 200 000 zł

  ✅ bazy zależne od pożyczkodawcy
  Spłata w

  2 - 120 miesięcy

  Dodaj opinię

  Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę:

  🧮Działanie

  ⚡ Twoja ocena 

  🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

  🔐Informacja ukryta
  Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)


  «« Poprzedni «« Kupuj Teraz zapłać później oraz FlexyPay
      »» Następny »» Vivus szybki przelew Blue Media

  Bieżący artykuł na Pożyczki dla Ciebie to "Decyzja negatywna - sprawdź przyczyny odrzucenie wniosku o pożyczkę"